Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: Knights of the Old Republic

» Světelné meče

Světelné meče jsou tradičními zbraněmi rytířů Jedi nebo Sithů. Jsou tvořeny pouzdrem ve kterém je zdroj energie, který vytváří laserovou čepel, která je schopna v mžiku protnout jakýkoliv materiál až na na nějaké výjimky (např. nerost Cortousis). Barvu čepele světelného meče určuje barva krystalu. Krystaly se vyskytují většinou v barvách modrá, zelená, žlutá, oranžová, červená a vyjimečně i fialová. Rytíři Jedi mají povolené všechny barvy kromě červené, která je barvou Temné strany. Tu zase mohou používat Sithové spolu s fialovou, protože je červené podobná. Světelný meč sám o sobě váží jen málo a čepel nemá žádnou váhu, avšak pohyb se zapnutým světelným mečem stěžuje čepel, která klade odpor vzduchu.
Světelný meč může být nebezpečnou zbraní pro ty, co s ním neumí zacházet. Proto se rytíři Jedi prvně učí ovládat vibročepel a až potom světelný meč. Pro ostatní bytosti, co nejsou schopni používat Sílu, je používání světelného meče velice nebezpečné, protože neopatrným zacházením je možno si způsobit velmi těžká zranění a někdy i smrt.
Nyní si světelné meče trochu lépe představíme.

Dělí se na jednoruční, obouruční a krátké. Abyste mohli ve hře světelný meč použít potřebujete mít odbornost Zacházení se zbraní - světelný meč, jinak ho nebudete noci používat.

Obrázky a vlastnosti světelných mečů:

Světelný meč - jednoruční
Zranění: Energetické, 2-16
Kritické ohrožení: 19-20,x2
Popis:
Světelný meč je tradičně spojován s rytíři Jedi a je ničivou zbraní, kterou je těžké ovládat.
Vlastnosti se mohou lišit podle druhu zaostřujích krystalů použitých při konstrukci.
Světelný meč - obouruční
Zranění: Energetické, 2-20
Kritické ohrožení: 20-20,x2
Popis:
Tyto exotické zbraně jsou vzácné a nejčastěji jsou spojovány s rytíři Jedi, kteří jsou přitahováni Temnou stranou Síly, a kteří někdy bezohlednou agresi považují za přínos.
Obouruční světelný meč je schopen způsobit větší zranění - ale je také méně přesný, než jednoruční varianta.
Světelný meč - krátký
Zranění: Energetické, 2-12
Kritické ohrožení: 19-20,x2
Vyvážení: +2/+0
Popis:
Světelné meče se mohou vyskytovat v kratším provedení, kdy jsou často používány v druhé ruce během boje se dvěma zbraněmi. Stejně jako u větších verzí mohou různé zaostřující krystaly vytvořit dodatečné účinky.

Abyste mohli vlastnosti světelných mečů ještě vylepšit, můžete do nich přidat tzv. doostřující krystaly, které světelnému meči přidávají určité kladné vlastnosti. Do jednoho světelného meče ale nemůžete přidat dva krystaly stejného typu nebo dva hlavní krystaly (které určují barvu čepele).

Do světelného meče můžete krystaly přidávat pomocí Pracovního stolu, který najdete vždycky ve svém hlavním sídlišti (Ebon Hawn, na Tarisu Váš pokoj).

Nyní si některé krystaly vypíšeme:

Hlavní krystaly

Modrý krystal
Popis:
Barva čepele: modrá

Broušený krystal používaný při konstrukci světelného meče. Září slabým modrým světlem.
Zelený krystal
Popis:
Barva čepele: zelená

Broušený krystal používaný při konstrukci světelného meče. Září slabým zeleným světlem.
Žlutý krystal krystal
Popis:
Barva čepele: žlutá

Broušený krystal používaný při konstrukci světelného meče. Září slabým žlutým světlem.
Červený krystal
Popis:
Barva čepele: červená

Broušený krystal používaný při konstrukci světelného meče. Září slabým červeným světlem.

Doostřující krystaly

Krystal Bondar
Popis:
Bonus pro meč:

Kde najít: V jeskyních na Dantooinu

Tento krystal se těžil na vzdáleném asteroidu kroužícím v systému Alderaan. Vytváří nestálý paprsek světelného meče, který pulzuje při dotyku, vybíjejíc část své energie do protivníka.
Krystal Damind
Popis:
Bonus pro meč:

Kde najít: Na Tatooinu u jednoho ze Sithů

Tento krystal, nacházející se na pouštním světě Daminia, lze použít při konstrukci světelného meče pro vytvoření zřetelně rozpoznatelného mírně širšího a delšího paprsku.
Krystal Rubat
Popis:
Bonus pro meč:

Kde najít: V jeskyních na Dantooinu

Tento krystal, používaný při konstrukci světelného meče, se těží na Phemisu. Vytváří zřetelně rozpoznatelnou čepel, na kterou se Jedi nebo Sith může snadno soustředit.
Krystal Sigil
Popis:
Bonus pro meč:

Kde najít:

Tento krystal, těžený v systému Sigil, je nákladným ale ceněným příspěvkem do světelného meče. Vytváří prudce světlý paprsek, který pálí při dotyku a způsobuje velké zranění.
Komentáře
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici pět:
 

Zatím ľádné komentáře. Buďte první.