Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

LEGO Star Wars: The Complete Saga LEGO Star Wars je vskutku dětská hra, vždyť jak by se mohla brát seriózně, když je celá v Lego enginu? Úspěšné spojení stavebnice Lego a světa Star Wars se přeneslo i na obrazovky našich počítačů a konzolí, a nutno říci, že také úspěšně. Nenechte se, ale zmást vzhledem hry, poněvadž zodpovědné studio Travellers Tales nevyrábí amatérské hry pro malé caparty, avšak úspěšně hru zacílilo i na starší publikum. Jedná se totiž v podstatě o klasickou plošinovku obohacenou o spoustu humorných situací, které nenechají niť suchou na žádné scéně, kterou znáte z filmu. Pokud se přenesete přes dětský svět Lega, čeká vás spousta zábavy.

 Náplní hry je sběr typických kulatých kostiček Lego, které zvyšují vaše herní skóre a odměňují vás novými postavami, bonusy a Lego stavebnicemi skrz na skrz celou novou trilogií Star Wars, i v kooperaci více hráčů. Úspěch této hry vyústil o více než rok později v její pokračování mapující původní filmovou trilogii pod jménem LEGO Star Wars II: The Original Trilogy. O další rok později se hra dočkala kompletní edice LEGO Star Wars: The Complete Saga obsahující oba předchozí díly a zahrnující podporu nových herních konzolí PS3 a Wii. PC hráči se kompletní edice dočkali až po necelých dvou letech v roce 2009.

 

 VÝVOJ:  Travellers Tales
 ŽÁNR:  3D plošinovka/akční adventura pro jednoho a více hráčů
 DATUM VYDÁNÍ:  25. dubna 2005, 11. září 2006 (LSWII), 6. listopadu 2007 (Complete Saga)
 PLATFORMY:  Xbox, Xbox 360; PS3, Wii, Microsoft Windows, Mac OS X
 NÁROKY:  DirectX 9.0c, minimum 128MB VRAM a Shader Model 2.0
 INSTALACE:  2GB, 3.5GB (LSWII), 5GB (Complete Saga)

 


PC verze LEGO Star Wars II skladem na (X)zone
08.11.2006 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]
Po X-Box 360 verzi přináší internetový obchod (X)zone/Tiscali GameShop konečně i PC verzi této hříčky. Objednávat můžete zde, přičemž cena byla stanovena na 1299,-.
Recenze LEGO Star Wars II v papírovém Doupěti
01.11.2006 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

 Jako poslední z tria českých papírových časopisů o PC hrách nabízí recenzi na LEGO Star Wars II: The Original Trilogy Doupě. Recenze se ujal Ladislav Nosákovec a jeho konečný ortel zní takhle:

Plusy:
- volnost pohybu
- nepřeberné množství drobností
- hratelnost

Mínusy:
- minimum novinek
- krátká herní doba
- zpočátku ovládání

Verdikt: Kvalitní pokračování a nutnost pro fanoušky prvního dílu. Nekoná se sice revoluce, nicméně řada drobných vylepšení se počítá

Hodnocení: 7.4

Recenze LEGO Star Wars II v Levelu
30.09.2006 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

 V pravidelném návalů recenzí nezůstává pozadu ani magazín Level a v nejnovějším čísle nám servíruje recenzi na námi velmi známou hru – LEGO Star Wars II: The Original Trilogy. Autor recenze, Radek Friedrich, si o ní myslí následující (za výpis thx Laku):

Verdikt: Vynikající kombinace dvou fenoménů – kreativního LEGA a kultovních Hvězdných válek – přináší znovu čistou zábavu a vlastní pohled na události původní trilogie. Kostičkami vy budete brzy stát se chtít.

Hodnocení: 8/10 + stříbrná hvězda