Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: The Force Unleashed

» Postavy » Starkiller

 „Starkiller" (The Secret Apprentice)


 Galen Marek a.k.a. Starkiller  
Obsazení: Samuel Witwer
 
 

O záhadném učedníkovy Darth Vadera je známo velice málo. Vader strávil roky osobním tréninkem Učedníka ve způsobech Sithů, ale žádný jiný Imperiál, včetně Císaře, o jeho existenci nevěděl. Pod Vaderovým tvrdým dozorem se Učedník naučil téměř dokonalému umění boje se světelným mečem a ovládání mnoha hrůzostrašných sil temné strany. Jakmile byl silnější ve využívání Síly, začal ho Vader zkoušet posíláním na tajné mise k likvidaci rivalů a nepřátel Temného Lorda. S dokončením těchto brzkých zkoušek je nyní Učedník připraven se pustit do nejvíce nebezpečné mise doposud; lov toulajících se Jediů. Vaderova naděje je, že Učedník jednoho dne naplní svůj temný osud a bude stát po Vaderově straně jakmile spolu konfrontují a následně zničí Císaře.

Rozšířené info

 "Přivedu nepřátele Darth Vadera před poslední soud. A nyní i ty."

-Starkiller mluvící k Juno před misí -

 Starkiller, vlastním jménem Galen Marek, byl lidský kluk uzmutý Darth Vaderem svému otci, Jedimu jménem Kento Marek, na Kashyyyku během velkého vyvraždění Jediů, aby se stal jeho tajným učedníkem. Pod kódovým jménem Starkiller ho léta temný Lord trénoval v umění temné strany k likvidaci svých nepřátel, včetně Jediů, kteří přežili Rozkaz 66. Ačkoli byl Galen stále brutálně trestán svým mistrem, Darth Vaderem, tak přijímal tuto výukovou metodu temného lorda dobrovolně, hlavně proto, že neznal nic jiného. Také věřil, že cokoli ho nezabije, ho udělá silnějším, a více přizpůsobivým k ovládnutí temné strany. Takové bylo Galenovo rozpoložení vůči zakončení jeho výcviku s Vaderem, kdy si jedna jeho část skoro přála smrt. Navíc díky jeho dlouhodobé isolaci od všech krom několika osob byl Galen ke komukoli spíše nesdílný, vyjma PROXYho, a začal se otevírat vůči Juno Eclipse až po opravdu dlouhé době.

Darth Vader nebyl zrovna přívětivá otcovská postava, vytvářel v Galenově mysli nepokoj, zlobu a apatii. Byl trénován k věrnosti, ale zároveň jako nelítostný zabiják a nezastavitelná síla. I když byl schopný a sebejistý, předvedl mnoho různých stránek své osobnosti. Byl obezřetný ohledně smyslu svého života, a k čemu byl předurčen; začal s jasným zaměřením na osud Sithů, který do něj vštípil Vader.

Když stíhal, a vyřizoval, své cíle byl Galen vždy spokojen s tím, že pomohl bránit Galaktické impérium a splnit vůli svého mistra. Nakonec tak byl pobouřen skutečností, že by musel zabíjet imperiální vojáky během jeho misí s úkolem zabít generála Kotu, vědět, že jejich jediným zločinem bylo zkřížit jeho cestu, ale byl opatrný ve skrývání svých pocitů před mistrem. Zároveň většinu života toužil po konfrontaci s rytířem Jedi a byl nadšen touto vyhlídkou.

Z vývoje

 Dítě dvou Jediů Starkiller se stal tajným učedníkem Dartha Vadera a byl vyslán svým mistrem zabít Jedie, kteří přežili Palpatinovo jediské vyvražïování. I přesto, že působí jako záporná postava, je Starkiller doopravdy jen zneužité dítě. Vývojáři se rozhodli nedat Starkillerovi ve hře jméno, ale novelizace hry ho jmenuje jako Galena Mareka. Ačkoli Starkiller začíná jako Vaderův učedník hra se zaměřuje na možnost vývoje postavy v někoho více hrdinského a lepšího. Zvukový ředitel David Collins viděl podobu mezi návrhy vzhledu Starkillera a jeho kamarádem Samuelem Witwerem. Collins požádal Witwera o snímek jeho tváře a zkušební pohovor a o několik týdnů později už Witwer seděl na tři čtvrtě hodiny dlouhé zkoušce.

 Witwer si u vývojářů zajistil roli díky demonstraci hlubokého pochopení postavy; při ztvárnění Starkillera přišel s mnoha novými nápady a naplnil postavu pocitem lidskosti. Vývojáři se snažili nevytvořit Starkillera příliš zlého, aby hráči neměli problém s ním navázat kontakt. Jméno postavy je zároveň poctou jménu Annikin Starkiller, původní jméno postavy, ze které vzešel Luke Skywalker.

Komentáře
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici pět:
 

Zatím ľádné komentáře. Buďte první.