Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: The Old Republic

» Planety » Korriban

Domovský svět Sithů

Nejranější Sithové žili na rudé prašné planetě Korriban, odhodláni přežít navzdory nehostinému klimatu. Jejich úspěch dal vzniknout odolné civilizaci posílené navíc příchodem bytostí vládnoucí temnou stranou Síly, jež byli vyhnáni původním Øádem Jedi. Tato prastará sithská civilizace se posléze stala supermocností a napadla Republiku ve Velké hyperprostorové válce. Avšak jejich prohra vyhnala hrstku přeživších do hlubokého vesmíru, kde se znovu sjednotili. Rozhodnuti jednou se vrátit.

Postupem času nové Sithské impérium ztratilo svou víru v cestu zpět na Korriban, až do návštěvy dvou Jediů vracejících se z Mandalorianských válek pár století nazpět. Strženi temnou stranou se dva Jediové, Revan a Malak, pokusili obnovit sithské dědictví ve známé galaxii, ovšem obrátili se proti sobě a zničili navzájem.

Pravé Sithské impérium ovládané tisíc let starým temným císařem moudře vyčkávalo, a vrátilo se do známé galaxie, pouze když bylo plně připravené porazit Jedie a Republiku. Znovuzískání svaté planety Korriban bylo hlavní prioritou, Sithové obnovují slavnou Sithskou akademii a započínají výcvik nové generace Sithů, aby naplnili své temné dědictví, a chopili se svého práva být skutečnými vládci galaxie.

 


 

Startovní Lokace pro:

 


 

Rozšířené info

Korriban je původní domovský svět sithské rasy, na kterém se nachází spousta hrobek prastarých a mocných temných pánů ze Sithu, je to ráj temné strany Síly. Stojí zde Sithská akademie, ve které jako hráč začínáte svou pouť, pokud se rozhodnete hrát za Sith Warriora nebo Sith Inquisitora. Sithové mají dovoleno pohybovat se volně po Korribbanu, pro jiné rasy v Impériu jde o výjimečné privilegium. Pojïme se nyní blíže podívat na historii této planety.

 

Nekonečné Impérium

Korriban byl jeden z mnoha světů obývaných vyspělou populací, jež byl napaden Rakaty za účelem asimilace místních obyvatel do jejich Nekonečného impéria, aby sloužili jako otroci v jejich šílených projektech. Tím byla například Star Forge (postavena 30,000 let před bitvou o Yavin) nalezená o tisíce let později Revanem. Jediný artefakt, který se dožil, je prastará Hvězdná mapa, okolo níž byla později postavena hrobka Naga Sadowa. 

Rakati byly nakonec z Korribanu vyhnáni domovskou populací pod vedením krále Adase ze Sithu. Adas při bitvě s Rakaty zemřel, a tak se sithská civilizace i přes své vítězství rozplynula, díky přesídlení na planetu Ziost. Z Korribanu se stal opuštěný mrtvý svět.

 

Staletí temnoty

Korriban zůstal bezvýznamným světem do druhého velkého rozkolu Jediů. Během tohoto rozkolu se někteří Jediové naučili, že při dostatečně intenzivním používání Síly mohou ovládat samotný život. Nicméně jejich vrstevníci z řad Jediů s touto metodou nesouhlasili, podle jejich názoru to vedlo ke zneužití Síly samotné, a tak tyto Jedie poslali do vyhnanství. Tito temní Jediové pokračovali v praktikování svých nových sil a vrátili se bojovat s nadvládou Jediů. Avšak padlí Jediové byly v početní menšině. Skutečnost, že bojovali bez pravidel, vyústila v jejich porážku při masivním útoku Jediů, po kterém se vzdali. Přeživší byli zapovězeni do vzdálených koutů známé galaxie (cca 6,900 let před bitvou o Yavin).

  

Velká hyper prostorová válka

Po staletí izolace byly exilovaní temní Jediové Galaktickou republikou absolutně zapomenuti, stejně jako Sithové ztratili všechny záznamy o Republice. Korriban se během té doby stal ještě více pustým a zkaženým světem, díky častému užívání magie temné strany provozovanou Sithy. Stavěli obří paláce a pohřební komplexy k uctění svých padlých temných pánů. Nicméně, kolem roku 5,000 BBY, byla planeta náhodou objevena Gavem a Jori Daragonovými. Tato událost způsobila Velkou hyper prostorovou válku. Po porážce sithského Impéria ztratila planeta mnoho ze své důležitosti v galaxii, až nakonec zmizela i z hvězdných map na tisíce let, během kterých další padlí Jediové obnovili Sithské Impérium.

 

Před a po Velké galaktické válce

Občanská válka zdecimovala sithskou populaci a všechny, co soupeřili o zbytek moci, který zůstal. Přeživší nakonec opustili Korriban a vydali se do odlehlých koutů galaxie. Po porážce Dartha Malaka se prastaré kobky v Údolí temných pánů stali oblíbeným cílem vykradačů hrobů, planeta byla prakticky opuštěná.

Znovuzískání Korribanu byla jedna z nejvyšších priorit ztraceného Sithského Impéria, když se znovu vynořilo během Velké galaktické války ze vzdálených koutů vesmíru, kde přetrvávalo milénia na planetě Dromund Kaas neznámo Sithskému Impériu, které podlehlo občanské válce. Pravé Impérium nakonec planetu získalo a obnovilo Sithskou Akademii, ve které se právě Vy začnete učit dávným uměním sithské magie ve hře The Old Republic.

 

ASTROGRAFICKÝ REGION: Soustava Horuset, Imperiální Vnější Okraj
LOAJÁLNOST: Sithské impérium (Lvl 1-10)
STATUS: Pevně ovládáno Sithy
TERÉN: Rudá kamenitá poušť
KLÍČOVÁ FAKTA: Původní domovský svět Sithů

 

 Planetu Korriban jste mohli navštívit ve hrách:
  Jedi Knight: Jedi Academy
  Knights of The Old Republic
  Knights of The Old Republic II: The Sith Lords
  Empire at War
  Empire at War: Forces of Corruption

 

 

 

 

 

 

Komentáře
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici pět:
 

Zatím ľádné komentáře. Buďte první.