Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: The Old Republic

» Knihy

Přemýšleli jste, čím si zpříjemnit čekání na SWtOR, kromě čtení informací na našem webu, wookieepedii, či hraním prvních dvou dílů KotORu?:) Možnosti tu jsou, a jedná se více méně o ty čtenářské. A domníváte se správně, že v angličtině, poněvadž tak daleko zatím nakladatelství Egmont není. Pouze nakladatelství BB Art, vydávající přeložené komiksové omnibusy, má želízko v ohni, jak zjistíte na konci.

Knights of the Old Republic (komiks, nebo-li Graphic novel)

 Stejnojmenná komiksová série doopravdy není prequel k samotné hře, jedná se o příběh padawana Zayna Carricka, jež se má brzy stát rytířem Jedi, nebo v to aspoň doufá. Síla se v jeho přítomnosti vždy chová nevyzpytatelně. Spolu s ostatními padawany, se tak má stát jedním z budoucích ochránců planety Taris, před ní samotnou, i před Mandaloriány. A dál bych ani nepokračoval, protože o to vás zápletka více překvapí a vtáhne. Prozradit můžeme, že děj se odehrává cca 7 let před samotnou hrou během Mandaloriánské invaze, na kterou i sama hra často odkazuje, a potkáte třeba i starého známého Cartha Onasiho.

Celkem se vydalo 9 kompletních dílů, každý kolem sta stran, s cenou pohybující se od 8 do 11 liber. Ano, domníváte se správně, komplet přijde na nemalé peníze, ale už jsme si zvykli, že Star Wars nejsou levné;) Na druhou stranu je to velmi výživný příběh, a zábavou bych se ho nebál přirovnat i k samotné hře.

Objednávat můžete na Book Depository, poštovné zdarma i do ČR, a platby i přes Paypal. Druhá možnost je Amazon.co.uk, ale tam už připlatíte za poštovné.

 

Star Wars the Old Republic – Blood of the Empire, Threat of peace

 Přesně tak, jedná se o digitálně vydané komiksy na stránkách SWtOR, od Dark Horse comics. Oba si můžete i jako kompletní koupit v tištěné podobě, avšak anglicky. První vypráví příběh nastiňující plány Císaře ve válce s Republikou, a vzestup mladého Sitha mezi členy Temné rady Impéria. Druhý se odehrává později a mapuje události vzniku tolik známé Coruscantské smlouvy, která vytvořila příměří mezi republikou a Impériem. Jedním z hlavních představitelů je i samotná Satelle Shan, Grandmaster Jedi. Doufejme, že nás čekají i další díly této série.

Jako v minulém případě poslouží Book Depository

 

 

 

 

Star Wars the Old Republic – Fatal aliance (Paper-back, Hard-back)

 Knížka odehrávající se už po Coruscantské smlouvě, kdy Satele Shan má titul Grandmaster, a vlastního padawana. Od Shawna Williamse, který napsal paperbacky i k Force Unleashed. Republika i Impérium potřebují k uskutečnění svých plánů zdroje, a celé neobjevené soustavy, či planety plné nerostů jsou cenným bohatstvím, za které stojí bojovat. O jednom takovém světě se dozvěděli Huttové při přepadení neznámé lodi, a rozhodli se uskutečnit aukci s nadějí na tučný výdělek. Avšak vše není jak se zdá, každá strana má ještě jiné záměry, než získat nerostné bohatství. Postupně se vám knížkou představí pár známých postav, některé určitě budou i ve hře, ale hlavně každá postava je i určitou třídou z SWtOR. Kniha samotná je víceméně náhledem do světa SWtOR, napínavá, ale s knihami od Timothy Zahna se rovnat nemůže, nicméně o zklamání se nedá rozhodně mluvit.

Book Depository nebo Amazon.co.uk

 

 

Star Wars the Old Republic – Deceived (Paper-back, Hard-back)

 Deceived vypráví přímo o Darthu Malgusovi, známý to Sith ze všech cinematic trailerů v SWtOR:), který vedl útok na chrám Jedi ve stejnojmenné ukázce. A zabil Mistra Jedi Ven Zallowa, který se pyšně vyjímá na obalech sběratelské edice SWtOR. A právě rytířka Jedi, Aryn Leneer, jejíž mistr to byl, se stane vyhnancem, který chce pomstít jeho smrt. Darth Malgus je právě jejím cílem, bez ohledu na pravidla kódu Jedi, života, či zákonů. Kniha samotná začíná právě útokem na chrám Jedi, a pokračuje i událostmi vytyčenými v komiksu Threat of Peace, respektive snahou nastolit mír podepsáním Coruscantské smlouvy na Alderaanu. Více neřeknu, abych neprozradil příliš mnoho, a proto, že jsem ji ještě nečetl. Vy můžete být první:)

Respektive pokud ji seženete, v pevných deskách se vyprodává, a paperback verze vyjde o vánocích. Nicméně e-book verze se prodává minimálně na americkém Amazonu.

 

 

Star Wars Letopisy rytířů Jedi 1  (BB Art, česky)

 Tento Omnibus na první pohled nedává tušit, co by měl společného se sérií The Old Republic, ale zdání klame, to už poznal každý kdo si zjistil kdy se odehrává. Na svědomí ho má Kevin J. Anderson, respektive jeho scénář, sám tento autor trilogie Nové Akademie Jedi, prvních knížek, které Egmont v ČR pod hlavičkou SW vydal, nemaluje. Komiksy se odehrávají od roku 5000 před originální filmovou trilogií až do roku 3986, cca 30 let před Knights of the Old Republic. A bystří sledovatelé deníků Mistra Jedi Gnost Durala z SWtOR by měli dávat pozor, protože jeden z komiksů mapuje příběh právě té sourozenecké dvojice, která náhodou objeví planetu Korriban a způsobí velkou hyper-prostorovou válku. A nejen to, protože všechny příběhy se odehrávají v období staré republiky, a z jednoho z nich později vznikl i komiks Knights of the Old Republic. To vše v češtině, pokud neovládáte angličtinu, a za cca 900,- Kč.

Na první pohled velmi vysoká cena, ale věřte mi, že za tu spoustu stránek je to velmi dobrá cena, na české poměry. Pro příklad, těchto 400 stran, by utvořilo 4 díly komiksu Knights of the Old Republic, a cena by vás vyšla také cca 1000,- Kč, a jako bonus je kniha v pevných deskách ;)

Zakoupit ho můžete přímo u BB Artu , či kdekoli v knižních prodejnách jako Neo-Luxor, nebo jejich stránkách.

Fluke

Komentáře
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici pět:
 

Zatím ľádné komentáře. Buďte první.